Knihy s kouzelnickou tématikou


Spřátelené

*******************************

 

můjpelíšek vás zdraví **********************************

welcome ********************************** Stránky s nepřeberným množstvím obrázků-určitě si vyberete *************************************** a href="http://serousci.webz.cz"> ************************************* Moje sbírání ************************************ ***********************************

Bude dnes svítit sluníčko?

Srdce na dlani

C.S.LEWIS

Clive Staples Lewis
Narodil se 29. listopadu 1898 v Belfastu. hlavním městě severního Irska. Jeho rodiči byly Albert J. Lewis a Florence Lewisové. Jeho starší bratr se narodil roku 1895. Roku 1905 se rodina přestěhovala Little Lea. Roku 1908 mu na rakovinu zemřela matka. Lewis začal studovat Campbel College v Belfastu, odkud, ale musel po měsíci odejít kvůli respiračním potížím do Malvern v Anglii. Zde začíná studovat na Cherbourg House, přípravce na Malwern College.

Lewis navštěvoval soukromé hodiny filosofie u profesora Lurgana College. Získává stipendium na Oxsfordské univerzitě. Studium přerušila 1. světová válka a Lewis narukuje k Somertské pěchotě. V roce 1918 byl zraněn v Arrasu ve Francii.Vrátil se Oxfordu a stal se zastupujícím učitelem filosofie. Roku 1925 se stal Lewis členem Magdalen College v Oxfordu. Kde vyučoval anglický jazyk a anglickou literaturu dalších 29 let. Lewis se stal po debatě s přátely J.R.R.Tolkienem a Hugem Daysnem stal křesťanem. V podzimním semestru se kolem Lewise seskupila skupina přátel kteří se nazvaliThe Inklings (tušitelé) členy byli Tolkien, Dyson, Haward a další.

Roku 1935 sepisuje Lewis učebnici anglické literatury 16.stol.
V podzimním semestru se kolem Lewise seskupila skupina přátel, která se po dalších 16 let scházela u Lewise v pokoji v Magdalen College každý čvrtek večer a v pondělí nebo pátek dopoledne v hostinci "The Eagle and Child". Pojmenovali se "The Inklings" (Tušitelé) a členové byli J.R.R. Tolkien, Warren Lewis, Hugo Dyson, CHarles Williams, Dr. Robert Havard, Owen Barfiel, Weville Coghill a další.

1941 Publikuje časopis The Guardin Lewisovu knihu Rady zkušeného ďábla.

Roku 1946 získává Lewis doktorát bohosloví na univerzitě v Sant Andrews. 1952 získává doktorát literatury na Lavalské univerzitě v Quebeku. A Potkává Joy Davidmanovou o 15 let mladší americkou spisovatelku. Lewis přestupuje na Magdalene College v Cambridgi.

Roku 1956 získává Lewis Carneige Medail za poslední díl Letopisů Narnie- poslední bitva. Téhož roku Vstupuje do tajného manželství s Joy Davidamanovou, které hrozilo vyhoštění.

Lewis získává "Carnegie Medal" za poslední díl Letopisů Narnie - Poslední bitva. 23. dubna vstupuje do tajného formálního manželství s Joy Davidmanovou kvůli britskému občanství pro Joy, které v té době hrozilo vyhoštění.1956 získává doktorát literatury na univerzitě v Menchestru.
1960 Umírá jeho manželka Joy ve věku 45 let.

Roku 1963 Lewis umírá 22.listopadu v Oxfordu.

 
Děkuji za vaši návštěvu