Knihy s kouzelnickou tématikou


Spřátelené

*******************************

 

můjpelíšek vás zdraví **********************************

welcome ********************************** Stránky s nepřeberným množstvím obrázků-určitě si vyberete *************************************** a href="http://serousci.webz.cz"> ************************************* Moje sbírání ************************************ ***********************************

Bude dnes svítit sluníčko?

Srdce na dlani

Lord of the Dance

Lord of the Dance


                                              

21.století vidí úspěch příběhu, který pokračuje v celosvětově známé keltské taneční show. Hudba a tanec je založena na tradičním irském folklóru, obohaceném o rychlejší popové melodie, moderní tanec a step.Od slavnostního uvedení této show v Dublinu v roce 1996 se stalo toto představení mezinárodně proslulým a show se stala světoznámým fenoménem. Úspěch "Lord Of The Dance" je nepřekonatelný. Ve Velké Británii zlomilo vystoupení veškeré návštěvní rekordy, když byl stadion ve Wembley vyprodán 21krát v řadě. V Jižní Africe "Lord Of The Dance" zlomil veškeré oficiální rekordy, když lístky byly vyprodány v rekordně krátkém čase. V USA byla show vyprodána za dva týdny. Michael Flatley a "Lord Of The Dance" vystoupily také v roce 1997 na slavnostním předávání filmových Oskarů. Při této příležitosti je vidělo 2,5 miliardy lidí na celém světě. Diváci se nemohou nabažit pohledu na soubor více než 30-ti tanečníků, kteří tančí ve velké rychlosti a souhře - detail a výdrž jsou neuvěřitelné.

 

 
V posledních několika letech vystoupil "Lord Of The Dance" ve Španělsku, Itálii, Francii, Švýcarsku a Izraeli. Populární taneční show měla premiéru také v Japonsku a Jižní Americe. Ohromující 4 miliony diváků na každém kontinentu vidělo tuto show. Video "Lord Of The Dance" bylo v roce 1996 ve Velké Británii na prvním místě prodejnosti a bylo 12krát platinové. V Austrálii se tato show stala nejprodávanější video-nahrávkou v historii Polygramu.

 

 
Světově nejúspěšnější taneční vystoupení současnosti se chlubí dvěmi permanentně cestujícími skupinami: první vystupuje v Evropě, druhá v USA, ale také dvěmi stálými skupinami: jedna je v Las Vegas a další v Biloxi v Mississippi. Poslední skupina vystupuje v Disneylandu na Floridě.

V současné době se tato show považuje za nejúspěšnější. O tom svědčí i fakt, že na celém světě se prodalo přes 8 milionů video-nahrávek "Lord Of The Dance". Rekordně rostoucí prodej video-nahrávky "Lord Of The Dance" způsobil to, že na trh byla uvedena další video-nahrávka s názvem "Michael Flatley - Gold", která je speciální autobiografií o Michaelově vzestupu od chicagských začátků až k jeho pozoruhodnému statutu: jeden z nejlepších tanečníků na světě. 
  

LORD OF THE DANCE - PŘÍBĚH  

 • Pláč Keltů (The Cry of the Celts) - Temné napětí keltských hlasů pozvolna mizí a objevuje se malý duch, obklopený spícími dívkami Irska. Pomocí magické flétny a pokropením zlatým prachem probudí malý duch dívky ze spánku a ony nádherně tančí dokud zvuk bubnů neohlásí příchod Pána tance (Lord Of The Dance). On skáče na pódiu s oslnivou přehlídkou práce nohou, ve finále pozve na pódium celý svůj kmen a tančí společně.
 • Bohyně Irska (Erin The Goddess) - Bohyně Irska vstupuje na jeviště v dlouhém plášti ze zeleného sametu a zpívá baladu o touze milovat. 
   
 • Keltský sen (Celtic Dream) - Dívky Irska tančí ve vizi klidného světa, k nim se připojuje Saoirse, ale toto snění je přerušeno temnými časy. 
   
 • Válečníci (The Warriors) - Don Dorche, pán temnot, přichází ve zlomyslné masce, a chlubí se. Na jeviště přichází jeho armáda, která tančí s dokonalou precizností a je připravena ukrást mír zemi. 
   
 • Cikánka (Gypsy) - Jemnější hrozba přichází v podobě Morrighan, smyslné, krásné a dychtivé odloudit Pána tance od Saoirse. 
   
 • Housle ohně (Strings Of Fire) - Keltský oheň a duch je roznícen Mairead Nesbitt a Corou Smyth pomocí houslí. 
   
 • Prolomení (Breakout) - Saoirse a dívky Irska tančí ve víru barev dokud nepřijde Morrighan, která svým naparováním způsobí, že se Saoirse změní ve svůdkyni. Ona a dívky Irska si strhnou šaty a jsou oblečeny jen v černém dresu a začnou tančit jako dokonalé svůdnice. 
   
 • Bojovníci (Warlords) - Pán tance a jeho bojovníci přichází na jeviště ke konci vystoupení dívek. Pán tance zkouší připravenost své armády a vede je v tvrdém výcviku. 
   
 • Bohyně Irska (Erin The Goddess) - Jakmile zmizí Pán tance a jeho armáda, přichází Bohyně Irska a zpívá píseň v galském jazyce. 
   
 • Pán tance (The Lord Of The Dance) - Saoirse a Morrighan tančí v duetu. Čtyři tanečníci se k nim připojují. Jakmile oni zmizí, nastupuje Pán tance v oslnivém tanečním výstupu. Poté zmizí z jeviště a za okamžik se vrací i se všemi tanečníky. Poté všichni spolu tančí v jedné řadě. A tím končí první jednání! 
   
 • Nebezpečná hra (Dangerous Game) - malý duch přichází na jeviště a začíná hrát na svou kouzelnou flétnu, aby uklidnil bouři. Při posledních notách přichází na jeviště Don Dorche se svým kapitánem a ukradne duchovi jeho kouzelnou flétnu. Po krátké chvíli zlého škádlení s duchem, zlomí Don Dorche flétnu a tím zničí veškerou moc ducha. Zničen ztrátou své flétny nevidí duch jak na jeviště přichází celá armáda Dona Dorcha, dokud není pozdě. Armáda terorizuje malého ducha, vězní ho a strká si ho mezi sebou. V ten okamžik se objeví Pán tance a zachrání malého ducha. Schová ho za sebe a tančí spolu s Donem Dorchem tváří v tvář. Poté přichází na jeviště i armáda Pána tance. Všichni spolu bojují. Nakonec zůstane na jevišti pouze Pán tance a malý duch. Malý duch ukazuje Pánu tanci svou zlomenou flétnu, ten ji od něho bere a za zády ji spraví. Poté ji předává duchovi a ten celý šťastný odtančí z jeviště. 
   
 • Pekelná kuchyň (Hell's Kitchen) - Přichází Morrighan a hraje si s city Pána tance, ale jeho srdce patří Saoirse a tak se jen směje a odchází. Nezastrašena, tancuje Morrighan sama, jista si, že nakonec vyhraje. 
   
 • Ohnivé noci (Fiery Nights) - Don Dorche a několik jeho mužů tančí s dívkami. Don Darcha vidí novou příležitost jak zničit Pána tance, odchází s Morrighan, zatímco ostatní zůstávají sedět na jevišti. 
   
 • Nářek (Lament) - Na jeviště přichází Mairead Nesbitt a Cora Smyth se svými houslemi a hrají pomalou píseň o lásce. 
   
 • Dvojčata (Siamsa) - Kmen Pána tance se těší z příchodu jara a tančí společně v pestrobarevné oslavě života a lásky. 
   
 • Bohyně Irska (Erin the Goddess) - Bohyně Irska následuje tanečníky a zpívá baladu o brzké svatbě. 
   
 • Ukradený polibek (Stolen Kiss) - Saoirse a dívky Irska společně tančí a Pán tance se na ně dívá. Vzápětí dívky Irska odcházejí, nechávají Saoirse a Pána tance samotné až do okamžiku kdy přichází Morrighan. Ta přebírá Saoirse Pána tance a Saoirse se jen zarmouceně dívá. Po chvíli se ale Pán tance vrací ke své skutečné lásce a věrnost stvrzuje hlubokým polibkem. 
   
 • Noční můra (Nightmare) - Zhrzená Morrighan se rychle pomstí a rozděluje Pána Tance a jeho lásku čekajícím vojskem Dona Dorcha. Pán tance posílá Saoirse pryč, ale je chycen. Vojsko se směje nad svým triumfem a uvězní Pána tance. Don Dorche vyzývá kapitána aby přivedl Pána tance k rozsudku. Pán tance mizí v explozi, tak jak si to Don Dorche přál. Don Dorche a jeho muži oslavují vítězství a připevňují kolem pasu Dona Dorcha vítězný opasek. 
   
 • Duel (The Duel) - Ve své škodolibé radosti, zapomněl Don Dorche na malého ducha, který přibíhá a svou kouzelnou silou vrací Pána tance zpátky mezi živé. Vojsko zpanikaří a utíká. Začíná boj. Don Dorche dělá vše co je v jeho silách, aby zničil Pána tance. Ten ale překonává Don Dorcha v každém pohybu. Ve finále jsou nohy Pána tance tak rychlé, že Don Dorche se lekne a utíká pryč. 
   
 • Vítězství (Victory) - Vyčerpaný Pán tance padá na kolena. Potom se k němu vrhá malý duch a objímá ho. Přichází také Saoirse, políbí se a odchází mezi zástupy Druidů držící svíčky. Jakmile Druidové odejdou, přichází malý duch se svou vlastní svíčkou a raduje se.  
 • Planeta Irska (Planet Ireland) -  Opakované taneční kousky jsou specializací skupiny. Michael Flatley vede své tanečníky v drsném stepovacím drilu.


 
Děkuji za vaši návštěvu