Knihy s kouzelnickou tématikou


Spřátelené

*******************************

 

můjpelíšek vás zdraví **********************************

welcome ********************************** Stránky s nepřeberným množstvím obrázků-určitě si vyberete *************************************** a href="http://serousci.webz.cz"> ************************************* Moje sbírání ************************************ ***********************************

Bude dnes svítit sluníčko?

Srdce na dlani

Drahé kameny a minerály

Topaz

TOPAZ - Zlatý 
Zlatý topaz posel sluneční energie, která svými paprsky osvětluje a přináší poselství, že vše živé je zrozeno skrze lásku, je drahocenný především lidem trpícím neodůvodněným strachem a depresemi. Tento kámen inspiruje a stimuluje vliv na naše hloubavé myšlení a duši, naplňuje nás plným vědomím, prozřetelností, jasností, silou koncentrace a kreativitou. Jeho světelný náboj prosvětluje celý náš organismus včetně nervového systému. Nejznámější nazlátlý "imperiální" topaz (kámen radosti) koncentruje v sobě sluneční energii a žár země. Učí nás, že vše živé závisí na sluneční energii, že vše živé bylo zplozeno láskou a že život a energie jedno jsou. Chrání před depresemi, nervovým přepětím a chronickým vyčerpáním. Zklidňuje spánek, a posiluje tak před další činností, pro kterou nalézá "zlatou" cestu. Probouzí vnitřní srdečnost, lásku a povznáší nás nad tisíce drobných strastí. A účinně spolupůsobí při realizaci starého čínského přísloví, že vše špatné je k něčemu dobré. Posiluje i protepluje celý organismus a chrání jej před onemocněním. Zvlášť účinně působí na srdeční orgány, kde zabraňuje zánětům, trhlinám , zajizvení a usazeninám. Snižuje krevní tlak. Aktivuje vnitřní sekreci a brání před extrémním průběhem růstu celého organismu i některých orgánů. Pomáhá i při jaterních chorobách a při potížích v oblasti páteře.

MODRÝ TOPAZ

     Má schopnost očisty, a to zejména nervového systému. Použití je v centru hrdla, kde podporuje tvořivou inspiraci, čistotu a duchovní touhu po věčnosti a dokonalosti. Pomáhá nám s lehkým srdcem opustit zakořeněné myšlení, pocity a zvyklosti. Je nám oporou v situacích, kdy jsme konfrontováni s duševní nebo tělesnou bolestí, vyvádí nás z nekonečného kruhu napětí ven. Doporučuje se při krčních zánětech, bolesti hlavy, nespavosti a tlukotu srdce. Tradice doporučují modrý topaz při spalničkách a zánětu příušnic.

Modrý "nebeský" topaz vytváří harmonické spojení nebe se zemí. Chladí a utěšuje naši neklidnou mysl a přenáší ji do oblasti klidu. Pomáhá nám uvolnit jak myšlení, tak intuici a nalaďuje nás na múzickou činnost. S jeho pomocí si ujasníme, jaké jsou vlastně naše touhy a přání a kdy je pravá doba ke změně. Zpomaluje mentální stárnutí. Působí především v oblasti hrdla. Mírní záněty horních cest dýchacích (angína, záněty mandlí), chrání hlasivky před přepětím, laryngitidou a snižuje citlivost na alergie. Pozitivně ovlivňuje i krevní oběh a posiluje tepenný i žilní systém. Chrání před vznikem trombóz, hemeroidů, křečových žil. Zvyšuje prokrvování končetin a výrazně snižuje revmatické bolesti.

Žádné komentáře
 
Děkuji za vaši návštěvu