Knihy s kouzelnickou tématikou


Spřátelené

*******************************

 

můjpelíšek vás zdraví **********************************

welcome ********************************** Stránky s nepřeberným množstvím obrázků-určitě si vyberete *************************************** a href="http://serousci.webz.cz"> ************************************* Moje sbírání ************************************ ***********************************

Bude dnes svítit sluníčko?

Srdce na dlani

Drahé kameny a minerály

Safír

SAFÍR - kámen víry a duchovní čistoty

Je označovaný jako kámen víry a duchovní čistoty. Jeho síla je především v jeho meditativní a spirituální vlastnosti. Neutralizuje zmatení a iluze, které ním stojí v cestě k poznání. Učí nás, že existují vyšší síly, než je naše přání a vůle. Jeho síla je především v jeho hluboké nebeské modři, která oduševňuje, očišťuje a je nejčistší a nejmocnější představitel modrých kamenů. Tmavomodré světlo safíru nás může připravit na setkání a vedení vyšších duchovních bytostí tím, že vytvoří pro to nutné předpoklady. V indické literatuře se doporučuje k léčení epilepsie a dělohy. Ajurvédská medicína jej doporučovala k léčení kolikových bolestí, revmatismu a duševních chorob. Má příznivý vliv na inspiraci a pročištění myšlenek. V rovině tělesné účinkuje na tlusté střevo, žaludek a hypofýzu. Chrání před nehodami a úrazy. Při kožních onemocněních a při nečistotě pokožky je prospěšné omývání safírovou vodou a pitná kůra. Při léčení očních onemocnění a slabosti vidění pokládáme jeden modrý safír na šestou čakru.  Řekové pokládaly safír za pomocníka pro brzké vlídné odpovědi z Orácle, jestliže byl v jejich vlastnictví. Papež Innocent III. nařídil všem biskupům, aby nosili prsten se safírem, protože se všeobecně věřilo, že ochraňuje proti ďáblu a jeho nástrahám.
 

SAFÍR MODRÝ
Tento modrý mystický kámen chrání před před zradou a strachem, ochlazuje vášeň, a upevňuje věrnost. Léčí horečku, hemeroidy a zánět kloubů. Je vhodný při ztrátě paměti, hysterii, pomatenosti, plešatosti, kožních potížích, revmatismu, srdečních potížích a nechutenství. Indigově modrý safír ovlivňuje čelní čakru. Náleží planetě Saturn.


ŽLUTÝ SAFÍR
Nachází se ve všech druzích žluté a oranžové. Léčí krevní potíže, žloutenku, zácpu, kašel, nachlazení, krvácení z nosu,
mrtvici, nádory, hubí červy a poskytuje sílu. Náleží k planetě Jupiteru.
 

AUSTRALSKÉ SAFÍRY
Mají schopnost měnit barvu. Jako amulet zvyšují moudrost, mravnost, odvahu, přitahují přátele a odrazují nepřátele.
Doporučují se k léčbě epilepsie a srdce.
 

 SAFÍR (modrofialový)
Oči, nežity, revmatismus, kolika. Chrání před zradou a strachem, upevňuje věrnost. Je vhodný při ztrátě paměti, hysterii, pomatenosti. Mystický kámen, náleží k planetě Saturn.
 

Safír je nejmocnějším modrým kamenem a je pokládán za reprezentanta klidu, míru, pocty, ale i bohatství. Není tak vzácný jako rubín a nacházel se i na Jizerské louce. Největší safíry se opět nacházejí v královských pokladech. Na svatováclavské koruně je devatenáct safírů, z toho dva obrovité o hmotnosti 52 a 66 gramů. Také jej nosila indická knížata na čele, a to jako znamení moudrosti. Umožňoval jim koncentrovat myšlení a otvíral cestu k vyšším hodnotám. Neopovrhovali jím ani církevní hodnostáři. Safíry mohou vykazovat asterismus.

Symbolizuje rozumové poznání spojené s intuicí a láskou. Je označován i jako kámen víry a duchovní čistoty. Připomíná nám, že existují i vyšší síly, než je naše vůle, a vyšší řád než naše bytí a napomáhá nám dospět k vyššímu stádiu klidu a moudrosti, k čistotě v životě. Zmírňuje deprese a strach. Je to kámen pro velká rozhodnutí a velké činy. Má mohutné léčivé účinky se širokým záběrem, které jsou nezaměnitelné. Hluboce proniká do celého těla i do celé duše. Potlačuje především nemoci vyvolané napětím i dlouhodobým působením škodlivých faktorů. Jde jak o chronické zápaly dutin, uší a očí, tak dlouhodobé záněty kůže, vyrážky a alergie. Posiluje i zdravý růst nehtů a vlasů. Mírní potíže nervového systému a snižuje bolesti v oblasti jater, žaludku a střev. Příznivě působí i při kolikách, astmatu, revmatismu a dně. Snižuje vysoký krevní tlak a horečku. Napomáhá při léčení duševních chorob. Odstraňuje nespavost. Prý má i protinádorové účinky. Dodává vytrvalost, cílevědomost, má ochrannou moc, odstraňuje zmatení a iluze, které stojí v cestě k poznání a harmonii, očišťuje a léčí. snižuje teploty, vysoký krevní tlak, čistí krev, zmírňuje astma, bolesti a krvácení, pomáhá při nespavosti, migrénách, proti závratím. Snižuje horečku a infekci, odbourává zlost, pomáhá hubnout, působí proti artritidě, poruchám imunitního systému, ochrnutí, zánětům, problémům se štítnou žlázou a akné.

 

Žádné komentáře
 
Děkuji za vaši návštěvu