Knihy s kouzelnickou tématikou


Spřátelené

*******************************

 

můjpelíšek vás zdraví **********************************

welcome ********************************** Stránky s nepřeberným množstvím obrázků-určitě si vyberete *************************************** a href="http://serousci.webz.cz"> ************************************* Moje sbírání ************************************ ***********************************

Bude dnes svítit sluníčko?

Srdce na dlani

Drahé kameny a minerály

Opál

Odjakživa byl považován za tajemný kámen, který někdy přináší velké štěstí a někdy velké neštěstí. Dnes je opál pokládán za zesilovač vlastností svého nositele, a proto špatnému člověku přináší špatné a dobrému dobré. Sám signalizuje, když se mu něco nelíbí. Je duchem pravdy, vhodný pro soustředění, podporuje uskutečňování vytyčených cílů, zvyšuje intuici, dává harmonii, přináší štěstí. pomáhá při očních potížích, leukémii a padoucnici. Podporuje látkovou výměnu, uvolňuje a ovlivňuje oblast podbřišku, má blahodárný vliv na zažívací ústrojí a funkci ledvin. Posiluje pohlavní orgány. Vyvažuje imunitu, pomáhá otevřít srdeční čakru a dosáhnout vyššího já.

Je většinou bezbarvý, bílý, nažloutlý až načervenalý. Předpokládá se, že maximální aktivita opálu je v říjnu. Léčí nemoci srdce, očí, a nervů. Probouzí dar jasnovidectví. Mléčný opál, který při otáčení na světle ukazuje intenzivní duhové spektrum, je kamenem mírným, uklidňujícím. Příznivě působí na zažívací orgány, zabraňuje překyselení žaludku a podporuje produkci enzymů. U kojících matek podporuje vznik mléka. Rozmnožuje bílé krvinky a zlepšuje obranné mechanismy bránící nákaze při poranění. Pomáhá nalézt pravou lásku a léčí deprese. Je schopen na sebe stáhnout nepříznivé vlivy, ale pokud jej nosíme déle bez očištění, tak je v zesílené míře vrací. 

Název opálu pravděpodobně pochází ze sanskrtu, "upala", značící drahocenný kámen. Pro tento kámen je charakteristická opalescence, která mu dává tajemnost a svátečnost. Opály mají bílou, černou, ohnivou a krystalovou barvu. Opál probouzí dar jasnovidectví, zvyšuje talent svých majitelů. Je katalyzátorem, nikdy není v klidu. Ten, kdo je majitelem opálu se zvláštní čárou, musí svůj život zaměřit na jeden cíl, jinak ztratí všechno. Maximální aktivita všech opálů je v říjnu. Léčí melancholii, onemocnění srdce, zlepšuje zrak, uklidňuje nervy. Ohnivý opál je ochranou před bouřkami. Opál pomáhá při onemocnění plic a nervového systému. Svou hrou duhových barev nás spojuje s mnohostranností života. Ve východních zemích se těší oblibě, protože se v něm spojují klady všech ostatních kamenů. Činí nás přístupnými světlu a může naše vnímání pozdvihnout na kosmickou úroveň, na níž se bílé nerozlišené světlo absolutní jednoty dělí na sedm barev duhy, z nichž se pak dalším zhuštěním vyvíjí náš svět světla a tvarů.

Žádné komentáře
 
Děkuji za vaši návštěvu