Knihy s kouzelnickou tématikou


Spřátelené

*******************************

 

můjpelíšek vás zdraví **********************************

welcome ********************************** Stránky s nepřeberným množstvím obrázků-určitě si vyberete *************************************** a href="http://serousci.webz.cz"> ************************************* Moje sbírání ************************************ ***********************************

Bude dnes svítit sluníčko?

Srdce na dlani

Drahé kameny a minerály

Obsidián

sebevědomí

Obsidián je přírodní sopečné sklo vzniklé prudkým ochlazením lávy. Má výrazný lesk a sklovitý lom. Pro svou štěpnost byl od dávného pravěku a kupodivu i dosud je používán na výrobu řezných nástrojů. Řekové věřili, že obsidián je kamenem pro skalní realisty, kterým dopomáhá rozvíjet fantazii. Indiáni pokládali obsidián za ochranný kámen před zlem. Má dvojaký charakter. Ochraňuje nositele před špatnými vlivy ale může pomáhat i špatným lidem v nekalých kouscích. Dodává víru ve vlastní síly a schopnosti ale může i vyvolávat deprese. Učí nás se oprostit od vnějších vlivů a roztáhnout křídla, ale může nám ukázat hlubiny bezmoci a vyvolat strach. Svou energií může prolomit všechny blokády ale také rozpoutat síly, které nelze zvládnout. Proto by měl být vždy nošen spolu s regulujícím křišťálem.

Kouřový (mahagonový) obsidián je prosvícen teplou hnědou barvou. V dopadajícím světle je tmavě hnědý až černý. Pomáhá zvláště při zánětech vyvolaných bakteriemi, takže je jakýmsi přírodním antibiotikem. Posiluje zažívací orgány a to dokonce natolik, že jim nemusíme věnovat přílišnou pozornost. Aktivuje logické myšlení a dovoluje nám se soustředit na nejpodstatnější problémy našeho života. Je dobré jej mít při sobě u zkoušek a důležitých rozhodnutích. Je tak silný, že je nutno s ním zacházet velmi opatrně a používat jej zcela výjimečně.

Silnou pomoc při odvracení magických útoků dává tento ochranný kámen zvyšující obranyschopnost nositele - astrální bytosti se stahují, pokud se pokoušeli nositele ohrozit, nemají šanci a jsou dost razantně odraženi.

Je symbolem radikální očisty, umožňuje řešit množství zadaných úkolů, dodává víru ve vlastní schopnosti. působí preventivně proti nemocím (zejména infekčním a virovým), při zánětech, zažívacích potížích, upravuje funkci střev.

Pochází ze žhavého nitra Země, sopečná činnost jej vynesla na povrch. Stejně také působí. Zavádí nás do našich vlastních hloubek a vlastního "podsvětí", vynáší je na povrch a činí je vnímatelnými. Tento většinou černý kámen bez krystalické struktury nás konfrontuje s původní neprojevenou tvůrčí energií a očistným ohněm a světlem neznámých hloubek nevědomí a všech nevyřešených rozporů, jež byly odsunuty do podvědomí. Vibrace této ohnivě jasné energie zemského nitra skrývá nyní obsidián ve své podstatě, která je stejně jako jeho barva symbolem Země a hmoty. Tak nás spojuje se skrytým světlem, z něhož vznikl zhuštěním veškerý život a hmota, a které dál září v nejhlubším nitru věcech lidí a věcí.

Žádné komentáře
 
Děkuji za vaši návštěvu